De omzet van de Nederlandse detailhandel lag in de maand mei lager dan dezelfde maand een jaar eerder. Dit is echter volledig te wijten aan een ongelijke samenstelling van de koopdagen.

Dat bleek dinsdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het statistiekbureau is de daling puur het gevolg van de ,,samenstelling van koopdagen”.

In vergelijking met een jaar eerder had de maand mei een donderdag minder en een zondag meer. Dat drukte de omzetgroei volgens het CBS met 3 procentpunt. Bij een gelijk aantal koopdagen zou de omzet van de winkels juist zijn gestegen. ,,Dit past in de trend van de afgelopen maanden, waarin de detailhandel zich overwegend positief ontwikkelde”, aldus het statistiekbureau.

De omzet van de voedings- en genotmiddelenwinkels liep met ruim een half procent terug. Ook de winkels in non-food zetten minder om (min 1,6 procent).

De dalende tendens bij de huishoudwaren hield ook in mei aan. Bij die winkels liep de omzet met krap 12 procent terug. Kledingwinkels wisten de omzetgroei van een maand eerder niet vast te houden en leverden 4 procent in ten opzichte van een jaar eerder.

De onlineverkopen namen met 12 procent toe. Daarmee was de groei iets beperkter dan in de voorgaande maanden.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl